Küsimused ja vastused

Küsimuse esitas: MaritKüsimus esitati: 02.17.2018
Tere. Kui ma soovin tulla A2 kurustele, siis kas ma pean registreeruma a kat b kat olemas (8.03 hakkab) või a1 a2 kursustele?

Lp. Marit ,

Teil on vaja registreeruda 08.03 kursustele.
Küsimuse esitas: KristinaKüsimus esitati: 02.14.2018
Tere! Kas ma saan õigesti aru, et autokooli enam tuludeklaratsioonile kanda ei saa ja ei lähe ka arvesse koolituskuludena?

Lp. Kristina ,

Täpselt nii, juba aastast 2016 ei saa autokooli kulusid oma tuludeklaratsioonile lisada.
Küsimuse esitas: MarikaKüsimus esitati: 02.11.2018
Tere! Sooviksin teada, kuna Teil hakkavad järgmised B kategooria teooriatunnid?

Lp. Marika ,

Valida on mitme variandi vahel: 15.02.18 kell 17.30 (tunnid T ja n 17.30-19.00), 17.02.2018 kell 11.00 (tunnid L 11.00-14.00) ja 14.03.2018 kell 17.30 (tunnid E ja K 17.30-19.00).
Küsimuse esitas: MikkKüsimus esitati: 01.13.2018
Tere mul oleks soov tulla BE katekooria koolitusele aga kes on sõiduõpetaja ning kuidas timuvad teooria loengud ja palju on teooriaeksamil küsimusi ja mitu valet võib olla. Ning kui mul teooriaeksam ebaõnnestub kas siis on midagi halba selles ma natuke kardan sellepärast et ma alles sain load kätte ja kui ei te teooriaeksami ära siis on mul häbi sellepärast et ma ära ei teinud teooriat kuna ma olen ise alles algaja juht.

Lp. Mikk ,

Teooria on e-õppe põhine. Koolitestis on 30 küsimust, olla võib 4 viga. Häbeneda pole mõtet, teooria tahabki pidevat meelde tuletamist, muidu läheb meelest. Õppesõiduõpetaja on Priit Marmor.
Küsimuse esitas: VilleKüsimus esitati: 01.13.2018
Tere. Selline küsimus et kui valida e-õpe B-katekooria kas siis saab ka tasuda osade kaupa ja palju tuleks esimene makse

Lp. Ville ,

Ikka saab tasuda osadena. I sissemakse on 62 € (teooria ja 3 sõitu), edasi võib sõidutunde tasuda kas või 1 tunni kaupa.
Küsimuse esitas: KristiineKüsimus esitati: 01.06.2018
Tere! Kuna saab A2 kategooria lube tegema tulla?

Lp. Kristiine ,

Teooriaga alustame märtsis, sõitudega aprilli lõpus.
Küsimuse esitas: MikkKüsimus esitati: 12.21.2017
Tere kas ma pean tulema kooli kui tahan registreerida lõppastme koolitusele ja soov on e-õppes ja mis ma pean tegema selleks kas pean kohal ka käima või piisab kui kodus vaatan materjali läbi ning kuhu pean näitama koolitunnistuse ja juhiload.Tänan

Lp. Mikk ,

Tere, Mikk! Koolist tuleb läbi käia, siin vormistame konto, anname juhised õppetööks, trükime õpingukaardi ja lepime kokku sõiduajad. Tunnistust on tarvis kursuse lõpus, sinna teeme kande läbimise kohta.
Küsimuse esitas: PilleKüsimus esitati: 12.14.2017
Tere! Kas lõppastme koolitust on võimalik teostada automaatkäigukastiga? Load on küll saadud manuaaliga, aga tunnen ennast automaadiga kindlamalt. Ette tänades.

Lp. Pille ,

On ikka, kursuse hind on 115 € sel juhul.
Küsimuse esitas: MaikeKüsimus esitati: 11.16.2017
Tere! Tekkis küsimus. Olen sõitnud manuaaliga ja jätnud pooleni. Nüüd sooviks ära teha. Kas pean jätkama manuaaliga või saab ka automaatiga ?

Lp. Maike ,

Saab ka automaatkastile üle minna. Lihtsalt juhiloale tuleb siis märge automaatkast ja hiljem te manuaalkastiga autot juhtida ei tohi.
Küsimuse esitas: WKüsimus esitati: 11.13.2017
Ehk pean autokooli lõpetama ikka manuaaliga ja kui tahan siis võin ARKis teha automaadiga?

Lp. W ,

Võite ka autokooli lõpetada automaatkastiga eksamit tehes, aga ARKis sellega eksamit sooritades saate juhiloale märke automaatkast ja edaspidi manuaaliga autot juhtida ei tohi.
Küsimuse esitas: WKüsimus esitati: 11.12.2017
Tere! Tekkis küsimus seosest sellega, et olen teinud kõik sõidutunnid manuaaliga. Kas on võimalik näiteks teha kontrollsõitu automaatiga? Ning, kui ma lähen hiljem ARK-i. Kas juhilubadele tuleb mingi märge?

Lp. W ,

Kontrollsõit läbitakse ikka sama autoga, mis põhiõpe. Kui tahate teha seda automaadiga ja hiljem ka ARKis automaatkastiga eksamit teha, tuleb Teil juhilubadele vastav märge ja manuaaliga sõita edaspidi ei tohi.
Küsimuse esitas: SKüsimus esitati: 10.23.2017
Tere! Tekkis küsimus, et kui soovin juhendajaga sõitma hakata, kas siis lihtsalt registreerib juhendaja ennast maanteeameti kodulehel või pean juhendajaga tulema autokooli?

Lp. S ,

Juhendaja taotleb endale Maanteeametist vastava tunnistuse, selleks peab ta teadma Teie isikukoodi. Autokooli pole juhendajal vaja tulla.
Küsimuse esitas: KellyKüsimus esitati: 10.12.2017
Kas kontrollsõit toimub kohe peale ohustuslike tundide või kuidas ?

Lp. Kelly ,

Kui sõiduoskus on veel nõrgavõitu, siis võite rahulikult võtta lisasõidutunde, et end kontrollsõidul kindlalt tunda, ei pea kohe minema.
Küsimuse esitas: KerliKüsimus esitati: 10.08.2017
Küsiksin Mis se E-õpe ja tavaõpe on kui sooviks kooli kirja panna end

Lp. Kerli ,

E-õppe puhul toimub enamus teooriaalast õppetööd iseseisvalt, tavakursuse puhul aga loengu vormis õppeklassis. Kursusele registreerida saab siinsamas kodulehel (link: Registreeri).
Küsimuse esitas: MikuKüsimus esitati: 09.27.2017
Tere Kas kontrollsõitu on võimalik sooritada ka Selge autokooli sõiduõpetajaga või ainult Kiivi omaga?

Lp. Miku ,

Võib mõlematega.
Vaata veel